Ontwikkeling ‘Maatschappelijk Hart Merkelbeek’

Aanleiding

De gemeente Beekdaelen werkt samen met schoolbestuur Movare aan de bouw van een nieuw Integraal Kindcentrum (IKC) voor de dorpen Doenrade, Jabeek, Bingelrade en Merkelbeek. In dit IKC worden onderwijs, opvang en welzijnsactiviteiten onder één dak samengebracht. Na een uitgebreid locatieonderzoek is Merkelbeek gekozen als de meest geschikte plek voor het nieuwe IKC. Er is besloten het IKC te bouwen in de buurt van de huidige basisschool. Er zijn verschillende opties voor de precieze invulling van de nieuwe locatie. Er zijn verschillende opties onderzocht en de locatie op het bestaande natuurgrasveld heeft de voorkeur.

Waarom voeren we deze werkzaamheden uit?

De bouw van het Integraal Kindcentrum (IKC) biedt de mogelijkheid om een bruisend maatschappelijk hart in Merkelbeek te creëren, waarin verschillende functies goed met elkaar worden gecombineerd. Het plan omvat niet alleen de bouw van het kindcentrum, maar ook de verbetering van de BMV De Henkhof en de sportvoorzieningen in de omgeving, zodat deze beter aansluit bij de nieuwe behoeften. Om dit mogelijk te maken, moeten sommige functies in het gebied opnieuw worden ingedeeld. Dit heeft invloed op de speeltuin, de voetbalvereniging, het terrein van de imker, het tenniscomplex en vooral op BMV De Henkhof.

Hoe zien de plannen er op dit moment uit?

Om een breed gedragen gebiedsontwerp te realiseren, is een ontwikkelperspectief opgesteld. Dit omvat onder andere het Integraal Kindcentrum (IKC), een speelplaats, woningbouw en een groene parkeervoorziening. Op 19 februari 2025 is het ontwikkelperspectief besproken met omwonenden, die waardevolle suggesties hebben aangedragen. Deze input is verwerkt in het ontwerp, wat heeft geresulteerd in het huidige voorlopige ontwerp (zie afbeelding 1).

BMV De Henkhof

Participatie

Bezoek ons online participatieplatform voor meer informatie over het participatietraject van dit project.