Gemeenschapshuis Schinveld: van ons, voor ons en door ons

Sinds ruim een half jaar is een groep enthousiaste inwoners van Schinveld aan de slag met de plannen voor een nieuw gemeenschapshuis in het dorp, hierbij ondersteund door de Vereniging Kleine Kernen Limburg (VKKL) en de gemeente Beekdaelen.

In dat afgelopen half jaar zijn er vragenlijsten verstuurd en zijn er gesprekken geweest met verenigingen en maatschappelijke instellingen om hun behoeften en wensen voor een nieuw gemeenschapshuis in kaart te brengen. Uiteindelijk zijn die in een informatiebijeenkomst op maandag 9 maart verder uitgediept met die vertegenwoordigers van die verenigingen en maatschappelijke instellingen.

Op maandag 23 maart vindt er in Meetpoint in Schinveld een soortgelijke informatiebijeenkomst plaats voor de inwoners van Schinveld. Ook die staat in het teken van wat de Schinveldenaren verwachten van een gemeenschapshuis. Inloop is vanaf 19.00 uur, de bijeenkomst wordt afgetrapt om 19.30 uur en zal tot ongeveer 21.00 uur duren.

De projectgroep benadrukt dat het een gemeenschapshuis moet zijn voor, door én van de Schinveldenaren. Betrokkenheid van de inwoners is daarom van cruciaal belang om dit (eindelijk) van de grond te krijgen, zodat ook Schinveld straks weer een gemeenschapshuis heeft waarin verenigingen onderdak hebben én evenementen kunnen plaatsvinden. Het project moet maatschappelijk breed gedragen worden, alleen zo kan dit ‘huis van de gemeenschap’ langdurig levensvatbaar zijn en in de grootst mogelijke zin voldoen aan een ontmoetingsplek voor alle inwoners.

Heeft u gevonden wat u zocht?