Interviewgesprek Roy Houben (Houben Fysiotherapie)

Houben Fysiotherapie heeft meerdere vestigingen in de regio. De praktijk in Schinveld is leuk, maar is echt veel te klein, vertelt Roy. Het is gebouw is gedateerd en er is te weinig ruimte voor de fysiotherapeuten. Daarom zijn ze al een jaar of 5 op zoek naar een andere plek in Schinveld, liefst in het centrum. 

Toen het oude gemeentehuis in beeld kwam, omdat er vanuit het Masterplan ook aan die locatie wordt gewerkt, zag Roy veel mooie kansen. Die plek kan geschikt gemaakt worden, het gebouw is groot genoeg! Je kunt er samen met de huisartsen en de apotheek en zelfs met nog meer maatschappelijke organisaties en zorgpartners in trekken. Wel is er veel werk aan de installaties nodig om het gebouw geschikt te maken en aan alle regels te voldoen. "We hebben de intenties samen getekend, maar zijn nu in afwachting van de onderzoeken naar de verbouwingskosten. Die moeten passend zijn, anders gaat het allemaal niet lukken", vertelt Roy.

Hij kent het Masterplan en vindt het mooi en goed voor het dorp dat er aan de verbetering van plekken en van de leefbaarheid wordt gewerkt. Ook andere initiatieven, zoals het achter de voordeur komen bij mensen, via het project Pluswijken, zijn belangrijk. Zo ervaar je de echte leefsituatie en leer je de verhalen van inwoners kennen. 

Het dorp Schinveld heeft in ieder geval een nieuw gezondheidscentrum nodig. De zorgvraag en de vraag naar fysiotherapie is er groter dan in een gemiddeld dorp. Dat kan liggen aan de leefstijl, de algehele gezondheid van de mensen of aan de sociaaleconomische situatie (bijvoorbeeld uitkeringen of werkeloosheid). Schinveld is best een trots dorp, een beetje eigenwijs ook. De inwoners stappen niet zo gauw over de drempel om hulp te vragen. 
In 2016 heeft Houben Fysiotherapie de praktijk in het dorp overgenomen en uitgebreid. 
Er is nu bijvoorbeeld ook een kleine oefenzaal. 

Wat kan er nog aan de gezondheid van mensen verbeteren? 

Roy: "Als we kunnen verhuizen naar het voormalige gemeentehuis, dan kan daar een grotere beweegstudio komen. Om de mensen die we behandelen te ondersteunen in hun herstel, of gewoon om fitter te worden door te sporten onder begeleiding van een fysiotherapeut of trainer."

Wat vindt Roy het allermooist aan een gezondheidscentrum in het oude gemeentehuis? 

"Het zou sjiek zijn als we er samen uitkomen en een plek kunnen maken waar verschillende soorten van zorg aangeboden worden. Goed bereikbaar, met een fijne uitnodigende sfeer. Waar mensen zelf hun leefstijl kunnen verbeteren, samen sporten, waar je zorg voor jong tot oud vindt, maar waar mensen elkaar ook kunnen ontmoeten. Een bruisende, gezonde plek."