Verduurzamen voor bedrijven en verenigingen

Ook voor bedrijven, verenigingen of andere instanties die binnen Beekdaelen willen verduurzamen staat de gemeente klaar om te helpen waar mogelijk.

Stimuleringslening Duurzaamheidsprojecten

Bedrijven en maatschappelijke organisaties hebben de mogelijkheid bij gemeente Beekdaelen een stimuleringslening te krijgen. De lening is bedoeld om bij te dragen aan de duurzaamheidsambities van Beekdaelen. Denk aan het verminderen van CO2-uitstoot of het verbeteren van biodiversiteit. Het college van burgemeester en wethouders beslist over de aanvraag.

Stimuleringslening

Energie-investeringsaftrek

De energie-investeringsaftrek (EIA) is een regeling voor ondernemers waarbij de ondernemer investeringskosten in CO2-reductie, energiezuinige technieken en duurzame energie kan aftrekken.

Energie-investeringsaftrek

Subsidie bouw, onderhoud en verduurzaming sportverenigingen

De subsidieregeling Stimulering bouw en onderhoud sportaccommodaties (BOSA) is bedoeld voor amateursportorganisaties. Deze organisaties kunnen subsidie aanvragen voor bouw- en onderhoudskosten van sportaccommodaties en aanschaf van sportmaterialen.

Activiteiten gericht op energiebesparing, toegankelijkheid, circulariteit en klimaatadaptatie komen in aanmerking voor aanvullende subsidie

BOSA subsidie

Limburg Bespaart

Vanaf 1 mei 2025 heeft de Provincie Limburg een nieuwe subsidieregeling voor kleine mkb-ondernemingen beschikbaar gesteld. De regeling is gericht op kleine mkb’ers die hun bedrijfsgebouw of bedrijfsproces willen verduurzamen met hulp van gekwalificeerde professionals. De regeling loopt tot 1 mei 2027. 

Meer informatie: www.limburgbespaart.nl/